Skip to main content
Article Detail

RÝCHLE PRÍRODNÉ PROSTRIEDKY PROTI PRECHLADNUTIU A AKO PREDCHÁDZAŤ PRÍZNAKOM

Na prechladnutie nie je nikdy vhodná chvíľa. Či už ste na dovolenke alebo máte pred sebou náročný týždeň v práci, zdá sa, že choroba vás vždy zastihne v tom najnevhodnejšom čase.

Hneď ako začnete pociťovať klasické príznaky prechladnutia – bolesť hrdla, nádchu alebo upchatý nos a celkový pocit nepohody – rýchlo začnete rozmýšľať o tom, ako sa ich čo najrýchlejšie zbaviť. Pomoc je našťastie na dosah a prírodné prostriedky môžu byť veľmi účinné. V tomto článku sú uvedené niektoré z najlepších prírodných spôsobov na zmiernenie príznakov prechladnutia a tiež kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste ochoreniu v prvom rade predišli.

Physiomer_Gentle_SK_135-ml

Prečo skúšať prírodné metódy liečby prechladnutia?

Bežné lieky sú pre mnohých ľudí prvým riešením pri prechladnutí, ale nie sú vhodné pre každého. Napríklad dekongestívne tablety nemusia byť vhodné pre tehotné ženy, malé deti alebo osoby s vysokým krvným tlakom. Môžu tiež prinášať vedľajšie účinky, ako sú ospalosť alebo bolesti hlavy.

Ak si nie ste istí, pred začatím liečby sa vždy poraďte s lekárom. A nezabúdajte, že existujú rýchle prírodné prostriedky na liečbu prechladnutia, ktoré tieto riziká nemajú.

Čo najviac odpočívajte

Odpočinok dáva vášmu telu najlepšiu šancu na prirodzené zotavenie z prechladnutia, preto by mal tvoriť hlavnú súčasť akejkoľvek liečby, ktorú si zvolíte. Nevyčítajte si, že necvičíte toľko ako zvyčajne, netlačte na seba, aby ste robili domáce práce, a ak potrebujete, dovoľte si zostať v posteli.

Keď už ste pod prikrývkou, snažte sa spať aspoň sedem hodín v kuse. Hypofýza v mozgu uvoľňuje v tomto čase rastový hormón, ktorý pomáha telu regenerovať. Pamätajte, že bez obrazoviek sa vám zníži hladina stresu a budete tiež ľahšie zaspávať.

Dezinfekcia vzduchu pomocou esenciálnych olejov

Aby ste vytvorili priestor, ktorý najlepšie podporuje rýchle zotavenie, môžete zvážiť dezinfekciu vzduchu v miestnosti pomocou esenciálnych olejov, ktoré majú antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, ako napríklad čajovník, eukalyptus alebo levanduľa.

Každý z nich môžete nakvapkať do samostatného difuzéra alebo ich môžete zmiešať. Dávajte si však pozor, aby ste nezriedené esenciálne oleje neprehltli ani priamo nepoužívali na pokožku. Rad Physiomer kombinuje morskú vodu s esenciálnymi olejmi, ako napríklad Physiomer Eukalyptus, ktorý uvoľňuje upchatý nos a prináša pocit sviežosti už za niekoľko minút! 

Prírodné metódy prevencie prechladnutia

Dodržiavanie hygieny nosa

Pravidelná hygiena nosa je jedným z najlepších spôsobov, ako predísť príznakom prechladnutia. Príprava parnej inhalácie môže byť časovo náročná a nepraktická – zďaleka to nie je ideálna úloha, keď sa necítite najlepšie. Praktické nosové spreje PHYSIOMER® boli špeciálne navrhnuté na jednoduché každodenné používanie.

Váš nos je fantastický, zložitý orgán, ktorý má držať votrelcov od tela, ale pri odstraňovaní častíc znečistenia a patogénov mu môžete ešte pomôcť. Spreje PHYSIOMER®, ktoré tvorí izotonická morská voda s pH dokonale prispôsobeným sliznici, pôsobia klinicky preukázateľne jemne.

Podporte svoj imunitný systém

Ďalšou súčasťou tela, ktorá potrebuje vašu podporu, je imunitný systém. Platí to najmä v zime, ale je rozumné myslieť dopredu a dodržiavať zdravý životný štýl počas celého roka. Spánok – opäť – aj strava sú pre podporu imunitného systému dôležité.

Mali by ste pokračovať v konzumácii čerstvého sezónneho ovocia bohatého na antioxidanty, a tiež zeleniny, ktorá je plná vlákniny, dôležitých oligoprvkov a vitamínov, a strážiť si príjem alkoholu. Do jedálnička môžete zaradiť aj také rastliny, ako sú cesnak, zázvor a maca, ktoré majú celý rad zdravotných účinkov. Zvážte použitie surového medu ako sladidla do bylinných čajov.

Pri pobyte vonku sa udržujte sa v teple

Je dôležité pripraviť sa na všetko, čo zima prináša – a to znamená obliekať sa s ohľadom na klesajúce teploty. Udržiavanie primeraného telesného tepla je nevyhnutné pre fungovanie tela a jeho boj proti infekciám.

Približne 30 percent telesného tepla uniká z hlavy, preto je vhodné nosiť teplú čiapku vždy, keď sme vystavení poveternostným vplyvom. Dbajte aj na končatiny – ruky aj nohy sú veľmi citlivé na chlad. Noste rukavice na ochranu prstov, v prípade potreby si dajte dvojo ponožiek a vyberte si väčší šál. Stále môžete byť štýloví – ale najdôležitejšie je prežiť zimu vo vhodnom oblečení a bez prechladnutia!

Pozrite si celý sortiment produktov PHYSIOMER® a nájdite si pre seba to najlepšie riešenie.

Flu-Season

Pite veľa bylinných čajov

Môže byť ťažké zotavovať sa odpočinkom, keď máte upchatý nos alebo vám z neho tečie a trochu vás bolí hrdlo. Pri prechladnutí môžete mať navyše menšiu chuť piť vodu, čo môže viesť k dehydratácii. Skvelým riešením oboch problémov môže byť popíjanie chutných čajov počas celého dňa.

Zatiaľ čo para stúpajúca z vášho obľúbeného hrnčeka pomôže uvoľniť prebytočný hlien v nose, samotná teplá voda upokojí hrdlo. Tiež vám pomôže spotiť sa a zbaviť sa tak toxínov. Často sa pre antiseptické účinky odporúčajú tymian a šalvia.

Related Articles listing
Product Category
Image
baby

Dojčatá

100 % prírodné roztok pre novorodencov a dojčatá.

Image
child

Deti

Sortiment výrobkov osobitne vhodných pre deti od 2 rokov.

Image
Adult

Dospelí

Široká ponuka výrobkov pre dospelých a deti od 6 rokov.