Skip to main content
Article Detail

BOJ S PRVÝMI PRÍZNAKMI

Prechladnutie verzus chrípka a boj s prvými príznakmi. Keď sa cítime zle, výrazy "chrípka" a "prechladnutie" sa v bežnom rozhovore zvyknú používať zameniteľne, ale medzi týmito dvoma ochoreniami je niekoľko zásadných rozdielov. Jasné pochopenie toho, čo každé ochorenie znamená, je nevyhnutné pre rýchle zotavenie.

Aké sú teda rozdiely medzi bežným prechladnutím a chrípkou? Ako sa im môžete vyhnúť a čo robiť, keď sa objavia príznaky podobné chrípke? Ak chcete poznať odpoveď na tieto zásadné otázky – a zabezpečiť, aby ste zimu prežili s ľahkosťou – prečítajte si naše tipy uvedené nižšie.

Physiomer_Gentle_SK_135-ml

Chrípka a prechladnutie: poznajte svojich nepriateľov

Najskôr si tieto dve ochorenia definujme. Prechladnutie pozná takmer každý z nás. U toho istého človeka sa môže vyskytnúť jeden až štyrikrát ročne a je bežnejšie než chrípka.

Prechladnutie sa objavuje vtedy, keď sa staneme hostiteľom vírusov, ktoré sa usadzujú predovšetkým v nose. Tieto vírusy sú známe ako rinovírusy. Naopak už samotný názov chrípky naznačuje, čo ju spôsobuje: vírus chrípky. Keďže obe ochorenia sú vírusovými infekciami, nemajú sa liečiť antibiotikami, ktoré sú proti nim bezmocné.

Ako môžete predchádzať chrípke a prechladnutiu?

Jedným z najjednoduchších opatrení, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili pravdepodobnosť nákazy niektorým z týchto vírusov, je dôkladné umývanie rúk počas dňa.

Dôležitá je aj hygiena nosa. Je klinicky preukázané, že preventívne používanie sprejov PHYSIOMER® znižuje pravdepodobnosť prechladnutia počas zimy na polovicu. Keďže sa rinovírusy a chrípka prenášajú vzduchom a sú vysoko nákazlivé, môžu si predsa len nájsť cestu cez vašu prirodzenú obranu.

Ako bojovať s prvými príznakmi chrípky a prechladnutia?

Keď začnete pociťovať účinky chrípky alebo prechladnutia, čo najskôr začnite konať.

Uprednostnite odpočinok

Začínate sa cítiť pod psa napriek preventívnym opatreniam, ktoré ste urobili? V tejto chvíli je najlepším riešením rozumne hospodáriť s energiou.

Zvážte, či nevynecháte posilňovňu alebo spoločenské plány po práci. Hlavne sa snažte ísť spať čo najskôr, pretože kvalitný spánok by mohol pomôcť zmierniť príznaky.

Keď spíte, vaše telo sa môže sústrediť na obnovu, a mozog vylučuje hormón, ktorý mu v tom pomáha. Snažte sa zaspať pred desiatou večer a nepozerajte na obrazovky.

Osloboďte nos od patogénov

Čistenie nosa je rovnako dôležité, keď sa necítite dobre. Keď váš imunitný systém spozoruje prítomnosť votrelcov, začne produkovať hlien, látku určenú na ich zachytenie a odstránenie.

Predtým, ako vám začne príliš tiecť z nosa alebo sa nos upchá, vypláchnite si ho vodou s morskou soľou. Tým si vyčistite nosové dierky a podporíte telo v procese evakuácie.

Keď siahnete po sprejoch PHYSIOMER®, môžete to urobiť bez obáv z podráždenia. Ionizovaná slaná morská voda v našich výrobkoch si zachováva všetky minerály a stopové prvky, takže je šetrná k sliznici a pomáha nosu obnoviť rovnováhu.

Udržujte úroveň hydratácie

Vírusy spôsobujú, že hlieny sú hustejšie, a to isté robí dehydratácia. Preto sa vám po prebudení po noci bez vody zdá, že máte viac upchatý nos. Nezabúdajte piť dostatok tekutín – aspoň dva litre denne – aby ste tieto ťažkosti zmiernili a podporili normálne fungovanie vášho tela.

Ak máte problémy s pitím vody, môžete zvoliť čerstvé ovocné šťavy a bylinkové čaje. Na zvýšenie antiseptickej hodnoty pridajte med, citrón alebo tymian.

Pozrite si celý sortiment produktov PHYSIOMER® a nájdite si pre seba to najlepšie riešenie.

 

Physiomer_Difference_Cold_Flu

Aké sú rozdiely medzi chrípkou a prechladnutím ?

Chrípka a prechladnutie sú spôsobené rôznymi vírusmi, ktoré vyvolávajú rôzne typy príznakov. Majú spoločné zhoršujúcu sa nádchu alebo upchatý nos a tiež približne trojdňovú inkubačnú dobu, ale príznaky chrípky sú intenzívnejšie ako príznaky prechladnutia.

Ak máte náhle vysokú horúčku, ťaživú únavu, triašku, bolesti svalov, o ktorých ste ani netušili, že ich máte, je veľmi pravdepodobné, že ste sa stretli s chrípkou. Navyše, kým na zotavenie z prechladnutia môžete potrebovať až 10 dní, na prekonanie chrípky môžete potrebovať až šesť týždňov.

Related Articles listing
Product Category
Image
baby

Dojčatá

100 % prírodné roztok pre novorodencov a dojčatá.

Image
child

Deti

Sortiment výrobkov osobitne vhodných pre deti od 2 rokov.

Image
Adult

Dospelí

Široká ponuka výrobkov pre dospelých a deti od 6 rokov.