Skip to main content
Article Detail

OD CHRÍPKY A PRECHLADNUTIA AŽ PO ZNEČISTENIE: KAŽDODENNÉ VÝHODY HYGIENY NOSA

S klesajúcimi teplotami sa prirodzene zvyšujú naše obavy z prechladnutia alebo chrípky. Aj keď tieto zimné ochorenia nie sú príliš závažné a dajú sa zvládnuť, určite môžu narušiť váš každodenný život.

Najchladnejším dňom môžete našťastie pokojne čeliť, ak si osvojíte jednoduchú hygienickú rutinu, ktorej hlavnou súčasťou môže byť výplach nosa. Na tejto stránke sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o nos a o tom, ako si držať patogény od tela.

Physiomer_Gentle_SK_135-ml

Čo je hygiena nosa?

Váš nos je samozrejme dôležitým orgánom dýchacej sústavy. Pri každom nádychu vdychujete patogény a úlohou nosa je filtrovať ich zachytávaním na sliznici nosových dierok.

Ak je táto prvá obranná línia narušená a dôjde k infekcii, nosové dierky sa podráždia a začnú produkovať viac hlienu, aby sa vírusu zbavili. Nos sa následne upchá alebo z neho tečie.

Je rozumné urobiť všetko pre to, aby ste zabránili už len spusteniu inkubačnej doby. Koniec koncov, prevencia je lepšia ako liečba.

Výhody každodennej hygieny nosa

Dodržiavanie hygieny nosa môže skutočne zmeniť váš každodenný život. Vďaka hladinám pH, ktoré sú prispôsobené vašej sliznici, sú fyziologické a izotonické roztoky na výplach nosa PHYSIOMER® bezpečné na každodenné použitie, dokonca aj pre malé deti a dojčatá. Vyberte si z našej ponuky na mieru to, čo vám najviac vyhovuje, a pokojne prekonávajte zimu.

 

Niekoľko spôsobov, akými vám môže byť vyplachovanie nosa prospešné:

1. Prevencia chrípky a prechladnutia

Orgány verejného zdravotníctva v posledných rokoch často informovali o neúčinnosti antibiotík na liečbu bežného prechladnutia a chrípky, keďže obe choroby sú spôsobené vírusmi. Za prechladnutie a chrípku sú zodpovedné dva rôzne kmene týchto mikroskopických útočníkov: chrípku vyvoláva vírus chrípky, zatiaľ čo prechladnutie sa väčšinou pripisuje rinovírusom.

Tieto organizmy sú voľným okom neviditeľné, ale sú veľmi nákazlivé. Keď infikovaný človek kýchne, rozširuje vírusy vo vylučovaných kvapôčkach do ovzdušia. Už len to, že ste blízko, môže stačiť, aby ste od neho prechladnutie alebo chrípku chytili.

Počas zimy musí prirodzená obranyschopnosť organizmu pracovať intenzívnejšie, aby sa vyrovnala s chorobami, preto je dôležité pomôcť jej, ako sa len dá. Každodenné vyplachovanie nosa nosovým sprejom PHYSIOMER® vám môže v boji proti bežným vírusom pomôcť. Naše sterilizované nosové spreje vyrobené z neriedenej morskej vody bohatej na prospešné oligoprvky klinicky preukázateľne zbavujú nos nežiaducich častíc, čím znižujú riziko vzniku ochorenia.

Physiomer_Prevention_Cold
Related Articles listing
Product Category
Image
baby

Dojčatá

100 % prírodné roztok pre novorodencov a dojčatá.

Image
child

Deti

Sortiment výrobkov osobitne vhodných pre deti od 2 rokov.

Image
Adult

Dospelí

Široká ponuka výrobkov pre dospelých a deti od 6 rokov.